Правила користування пільгою

Правила користування пільгою

Що таке пільговий тариф?

“Пільговий тариф“ – тариф для пасажирів, які відповідно до рішення Львівської міської ради мають право на пільгу під час користування міським електричним транспортом; передбачає наявність у пасажира додатково документа, який надає право на пільгу.

Якщо пасажир не має права на безкоштовний проїзд, то вартість пільгового квитка для разової поїздки становить: придбаного у водія - 5 грн. , у кіосках із пресою - 4 грн. , придбаний електронно через QR-код - 4 грн.

Порядок оплати проїзду

4.5. Для пільгових категорій пасажирів при застосуванні пільгового тарифу пасажир також повинен мати посвідчення, яке надає право на пільгу.
4.6. Пасажири, які відповідно до законодавства України мають право безоплатного проїзду у міському електричному транспорті м. Львова, повинні мати з собою та пред’являти для контролю відповідне посвідчення, яке підтверджує належність пасажира до пільгових категорій.

Як користуватися пільговим проїздом?

Контроль оплати проїзду

5.4. Відсутність завалідованого проїзного документа та безоплатне провезення пасажиром дитини віком від 7 до 16 років або неоплаченого багажу тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України: придбання у контролера квитка за штрафним тарифом та сплату штрафу за безквитковий проїзд у розмірі, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення. Станом на 2021 рік штраф в електротранспорті становить 200 грн.

5.5. Злісною непокорою законному розпорядженню або вимозі працівника транспорту, який здійснює контроль за перевезенням пасажирів, вважаються: відмова від пред’явлення для контролю проїзних документів, документів на право безкоштовного або пільгового проїзду або відмова від оплати проїзду та штрафу, або намагання пасажира у той або інший спосіб уникнути штрафних санкцій при неодноразовій вимозі таких дій з боку контролерів. Вказані дії тягнуть за собою відповідальність, передбачену законодавством України.

Права та обов’язки пасажирів

6.3.1.6. У разі користування тарифним планом пільговий тариф надати контролерам оригінал документа, який підтверджує право пасажира на відповідну пільгу.

Пасажир має право:

6.3.3.1. На безпечну, своєчасну та якісну послугу з перевезення.

6.3.3.2. Безоплатно провозити з собою на маршрутах загального користування ручну поклажу, у тому числі дитячий або інвалідний візок, велосипед, одну пару лиж, дитину віком до 7 років без надання їй окремого місця для сидіння, дрібних звірів і птахів у клітках, а також собак у намордниках за наявності поводків та котів.

Контролер має право:

6.4.2.2. Вилучати у пасажирів недійсні проїзні документи, а також недійсні документи, які засвідчують право пільгового проїзду.
6.4.2.3. У разі використання пасажиром тарифного плану пільговий тариф здійснювати перевірку наявності та дійсності документа , який підтверджує право на відповідну пільгу.
6.4.2.4. Приймати оплату штрафу за безоплатний проїзд та проїзний документ за тарифним планом квиток у контролер на місці здійснення правопорушення.

Проїзд осіб з інвалідністю I та II групи, дітей з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують

Згідно ч.1 ст. 38-1 Закону України « Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) за наявності посвідчення чи довідки, зазначених у цьому Законі, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.

З якого віку потрібно оплачувати проїзд?

Проїзд до 7 років безкоштовно. Учням, що мають статус школяра, за наявності дійсного учнівського також пільговий проїзд.

Чи оплачують за проїзд військовослужбовці?

Військовослужбовці строкової служби, курсанти військових ВНЗ, які на строковій військовій службі мають право на безкоштовний проїзд за наявності військового квитка чи іншого посвідчення. Проте військовослужбовці, які перебувають на службі за контрактом та курсанти (контрактники) - оплачують за проїзд.

Проїзд осіб з інвалідністю III групи

Проїзд осіб з інвалідністю III групи (пожиттєво) мають право на безкоштовний проїзд за наявності посвідчення. Також особи з інвалідністю III групи за наявності дійсного посвідчення чи довідки МСЕК відповідно до терміну дії. При пред'явленні довідки МСЕК III групи - показувати працівнику служби контролю документ, що посвідчує особу.

Проїзд студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів та учнів професійно-технічних навчальних закладів

Студенти денної форми навчання вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учні професійно-технічних навчальних закладів, незалежно від форм власності мають право на пільговий проїзд у міському електротранспорті на території України, який встановлюється у розмірі половини вартості квитка (постанова Кабінету Міністрів України від 5.04.1999 №541 «Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України»).