Правила користування пільгою
“Пільговий тариф“ – тариф для пасажирів, які відповідно до рішення Львівської міської ради мають право на пільгу під час користування міським електричним транспортом; передбачає наявність у пасажира додатково документа, який надає право на пільгу.
Контроль оплати проїзду
5.4. Відсутність завалідованого проїзного документа та безоплатне провезення пасажиром дитини віком від 7 до 16 років або неоплаченого багажу тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України: придбання у контролера квитка за штрафним тарифом та сплату штрафу за безквитковий проїзд у розмірі, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.
5.5. Злісною непокорою законному розпорядженню або вимозі працівника транспорту, який здійснює контроль за перевезенням пасажирів, вважаються: відмова від пред’явлення для контролю проїзних документів, документів на право безкоштовного або пільгового проїзду або відмова від оплати проїзду та штрафу, або намагання пасажира у той або інший спосіб уникнути штрафних санкцій при неодноразовій вимозі таких дій з боку контролерів. Вказані дії тягнуть за собою відповідальність, передбачену законодавством України.
Права та обов’язки пасажирів
6.3.1.6. У разі користування тарифним планом “ пільговий тариф “ надати контролерам оригінал документа, який підтверджує право пасажира на відповідну пільгу.
Контролер має право:
Згідно ч.1 ст. 38-1 Закону України « Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) за наявності посвідчення чи довідки, зазначених у цьому Законі, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.
Проїзд до 7 років безкоштовно. Учням, що мають статус школяра, за наявності дійсного учнівського також пільговий проїзд.
Військовослужбовці строкової служби, курсанти військових ВНЗ, які на строковій військовій службі мають право на безкоштовний проїзд за наявності військового квитка чи іншого посвідчення. Проте військовослужбовці, які перебувають на службі за контрактом та курсанти (контрактники) - оплачують за проїзд.
Проїзд осіб з інвалідністю III групи (пожиттєво) мають право на безкоштовний проїзд за наявності посвідчення. Також особи з інвалідністю III групи за наявності дійсного посвідчення чи довідки МСЕК відповідно до терміну дії. При пред'явленні довідки МСЕК III групи - показувати працівнику служби контролю документ, що посвідчує особу.
Студенти денної форми навчання вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учні професійно-технічних навчальних закладів, незалежно від форм власності мають право на пільговий проїзд у міському електротранспорті на території України, який встановлюється у розмірі половини вартості квитка (постанова Кабінету Міністрів України від 5.04.1999 №541 «Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України»).