ЛКП «Львівелектротранс» долучилося до проведення розповіді-лекції, з нагоди Днів європейської спадщини

ЛКП «Львівелектротранс» долучилося до проведення розповіді-лекції, з нагоди Днів європейської спадщини

У п’ятницю, 11 вересня, у приміщенні класу безпеки руху Навчально-курсового комбінату ЛКП «Львівелектротранс» відбулася розповідь-лекція «Вагоновод львівського трамваю – як здобували професію». Захід відбувся у межах Днів європейської спадщини, який проводиться у Львові з 11 до 13 вересня.

Учасників події привітав директор Навчально-курсового комбінату ЛКП «Львівелектротранс» Григорій Вархов , який розповів про навчально-виробничий процес та підготовку слухачів за професіями «Водій трамвая» та «Водій тролейбуса.

«Під час навчання слухачі отримують стипендію Станом на зараз, в навчальному закладі з підготовки водіїв транспортних засобів категорії «Т» навчаються 2 навчальні групи. У жовтні-листопаді цього року буде розпочато нові начальні групи за обома професіями», – зазначив Григорій Вархов.

Розповідь провів науковий співробітник Львівського історичного музею відділу науки, техніки та транспорту Олександр Арістархов , який зосередив увагу учасників на історії освіти вагоноводів.

За його словами, історія регулярного громадського транспорту у Львові розпочалася з кінних екіпажів великої місткості – диліжансів. Їх історія мало вивчена на даний час. Значно більше існує відомостей про трамвай кінний.

«Будівництво кінного трамваю у Львові розпочато у 1879 році, а завершено у 1880-му. Початок його роботи та в цілому перевезень пасажирів ми відзначаємо 3, а також 5 травня», – розповів Олександр Арістархов.

Також Олександ Арістархов зазначив, що електричний трамвай у Львові впроваджений, завдяки проведенню Великої Крайової виставки у 1894 році.

«Очікувалася велика кількість відвідувачів. Кінний трамвай не впорався би з такими обсягами перевезень, і вирішено було збудувати фірмою Siemens & Halske «міську електричну залізницю» (так тоді називали електричний трамвай). Працівників, що мали керувати та обслуговувати трамвайні вагони на електричній тязі, набирали переважно зі стажем роботи на залізниці», – сказав Олександр Арістархов.

Загалом участь у події взяло 30 осіб, які були поділені на 2 групи, з дотриманням усіх карантинних заходів.

Довідково:

НКК є структурним підрозділом ЛКП «Львівелектротранс», який організовує навчально-виробничий процес та підготовку учнів (слухачів) за адресою: місто Львів, вул. Тролейбусна, 1. Заклад забезпечує професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації за робітничими професіями – водіїв електричного транспорту для кадрових потреб підприємства.

Прес-служба ЛКП «Львівелектротранс» Ольга Мельник

Дата добавлення: 2020-09-13 16:09:56
Кількість переглядів: 464
Автор: Melnyk Olga