Як придбати квиток

Як придбати квиток

Як придбати квиток

У водія

У водія трамвая або тролейбуса можна придбати квиток для разової поїздки – повний за 10 грн. або пільговий за 5 грн . Багаж (60х40х20 см) - 10 грн. Оплату водій приймає тільки готівкою (намагайтеся оплачувати без решти). Згідно з новими правилами проїзду в електротранспорті Львова, пасажир, який хоче придбати квиток у водія, має заходити виключно на перші двері. Також обов'язково закопостувати квиток.

У кіосках із пресою

У кіосках з пресою продають усі види проїзних: разові квитки (загальні - 9 грн та пільгові - 4 грн. ), місячні абонементи – повний за 240 грн. та пільговий за 120 грн. . Таких кіосків по місту є майже 90.

На сайті «Львівелетротрансу»

На сайті комунального підприємства можна придбати триденні проїзні картки, а також місячні абонементи – повні (дешевші, аніж придбані в кіосках) або пільгові, а також квартальні - на 90 днів користування. Оплатити покупку можна будь-якою карткою, звісно, на якій є кошти. Іменний проїзний з QR-кодом надсилається покупцю на електронну адресу. Є три способи його використання: показати проїзний з пошти, роздрукувати його або ж зробити скріншот на свій гаджет. Перевагою такого способу оплати – можна підписатися на щомісячне автоматичне придбання проїзного. Проте для користування таким проїзним необхідно мати будь-який документ із фотографією, що посвідчує особу, – наприклад, читацький квиток, службове посвідчення або водійські права.

Через QR -код і Приват24

У всіх трамваях та тролейбусах Львова розміщені наліпки з QR-кодами, які можна зчитати через додаток Приват24. Таким чином можна придбати разові проїзні квитки, а також місячні абонементи – як пільгові, так і загальні (дешевші, аніж придбані в кіосках). Послуга доступна як для користуувачів iOS, так і для Android. Так, безконтактна оплата становить: повний квиток - 8 грн. 50 коп. , а пільговий - 4 грн. , багаж (60х40х20 см) - 8 грн. 50 коп.

Закомпостувати разовий квиток можна одним кліком: на екрані висвітиться одразу номер вагона, у якому ви їдете, тому скористатися цим квитком в іншому трамваї чи тролейбусі не вийде. У цьому способі оплати важливо, щоб смартфон був завжди заряджений під час поїздки, щоб можна було підтвердити контролерові своє право на поїздку.

Оплатити проїзд можна не лише через картку «ПриватБанк». Користувачі iOS та Android у Приват24 можуть додавати картки й інших банків.

Через SMS

Для того, аби купити квиток через SMS, необхідно відправити повідомлення на універсальний для всіх абонентів номер 877 із кодом маршруту, який вказаний на наліпці у кожному трамваї та тролейбусі. У трамваях код PNC відповідає за пільговий квиток, SNС – за загальний. У тролейбусах код PNB відповідає за пільгові квитки, а SNB – за загальні.

Після цього пасажиру на телефон надішлють два повідомлення у відповідь, у яких буде інформація про код перевірки для контролера, номер маршруту, вид транспорту, місто, вартість квитка та час його дії. При цьому вартість повідомлення не стягуватимуть, а пасажир платитиме лише за вартість квитка.

Через Bluetooth та додаток EasyWallet

Система працює за допомогою додатку EasyWalletUa і не потребує використання валідатора чи QR-коду.

Як оплатити проїзд за допомогою Bluetooth:

  1. потрібно завантажити додаток EasyWallet UA з Play Market (для Android) або з Appstore (для IOS);
  2. створити в програмі свій обліковий запис;
  3. прив’язати до нього свою картку, з якої будуть зчитуватися кошти;
  4. зайшовши в електротранспорт потрібно увімкнути Bluetooth і мобільні дані. Програма зчитає датчики трамвая чи тролейбуса і запропонує здійснити платіж;
  5. після підтвердження платежу, на екрані смартфона з’являться дані про оплату та штрих-код, який зможе відсканувати контролер для перевірки.

Таку систему оплати розробив український стартап-проект JetBeep у співпраці з компанією EasyPay.

Через термінал самообслуговування

На зупинках електротранспорту у Львові встановлені спеціальні термінали для придбання квитків на проїзд від компанії Ізіпей.