Як придбати квиток

Як придбати квиток

Як придбати квиток

У водія

У водія трамвая або тролейбуса можна придбати квиток для разової поїздки – повний за 10 гривень або пільговий за 5 грн. Оплату водій приймає тільки готівкою. Згідно з новими правилами проїзду в електротранспорті Львова, пасажир, який хоче придбати квиток у водія, має заходити виключно на перші двері.

У кіосках із пресою

У кіосках з пресою продають усі види проїзних: разові квитки (пільгові - 4 гривні та загальні - 9 гривень), триденні проїзні картки по 50 гривень, що розраховані, у першу чергу, на туристів, а також місячні абонементи – повний за 160 гривень та пільговий за 80. Таких кіосків по місту є майже 90.

На сайті «Львівелетротрансу»

На сайті комунального підприємства можна придбати триденні проїзні картки, а також місячні абонементи – повні (на 10 гривень дешевші, аніж придбані в кіосках) або пільгові, а також квартальні - на 90 днів користування. Оплатити покупку можна будь-якою карткою – на якій є гроші, звісно. Іменний проїзний з QR-кодом надсилається покупцю на електронну адресу. Є три способи його використання: показати проїзний з пошти, роздрукувати його або ж зробити скріншот на свій гаджет. Плюс такого способу оплати – можна підписатися на щомісячне автоматичне придбання проїзного. Мінус: для користування таким проїзним необхідно мати будь-який документ із фотографією, що посвідчує особу, – наприклад, читацький квиток, службове посвідчення або водійські права.

Через QR -код і Приват24

У всіх трамваях та тролейбусах Львова розміщені наліпки з QR-кодами, які можна зчитати через додаток Приват24. Таким чином можна придбати разові проїзні квитки, а також місячні абонементи – як пільгові, так і загальні (на 10 гривень дешевші, аніж придбані в кіосках). Послуга доступна як для iOS, так і для Android.

Закомпостувати разовий квиток можна одним кліком: на екрані висвітиться одразу номер вагона, у якому ви їдете, тому скористатися цим квитком в іншому трамваї чи тролейбусі не вийде. У цьому способі оплати важливо, щоб смартфон був завжди заряджений під час поїздки, щоб можна було підтвердити контролерові своє право на поїздку.

Оплатити проїзд можна не лише через картку «ПриватБанк». Користувачі iOS та Android у Приват24 можуть додавати картки й інших банків.

Через SMS

Для того, аби купити квиток через SMS, необхідно відправити повідомлення на універсальний для всіх абонентів номер 877 із кодом маршруту, який вказаний на наліпці у кожному трамваї та тролейбусі. У трамваях код PNC відповідає за пільговий квиток, SNС – за загальний. У тролейбусах код PNB відповідає за пільгові квитки, а SNB – за загальні.

Після цього пасажиру на телефон надішлють два повідомлення у відповідь, у яких буде інформація про код перевірки для контролера, номер маршруту, вид транспорту, місто, вартість квитка та час його дії. При цьому вартість повідомлення не стягуватимуть, а пасажир платитиме лише за вартість квитка.

Через Bluetooth та додаток EasyWallet

Система працює за допомогою додатку EasyWalletUa і не потребує використання валідатора чи QR-коду.

Як оплатити проїзд за допомогою Bluetooth:

  1. потрібно завантажити додаток EasyWallet UA з Play Market (для Android) або з Appstore (для IOS);
  2. створити в програмі свій обліковий запис;
  3. прив’язати до нього свою картку, з якої будуть зчитуватися кошти;
  4. зайшовши в електротранспорт потрібно увімкнути Bluetooth і мобільні дані. Програма зчитає датчики трамвая чи тролейбуса і запропонує здійснити платіж;
  5. після підтвердження платежу, на екрані смартфона з’являться дані про оплату та штрих-код, який зможе відсканувати контролер для перевірки.

Таку систему оплати розробив український стартап-проект JetBeep у співпраці з компанією EasyPay.


Через термінал самообслуговування

На зупинках електротранспорту у Львові встановлені спеціальні термінали для придбання квитків на проїзд від компанії Ізіпей.