Правила перевезення вантажу

Правила перевезення вантажу

Що таке багаж відповідно до правил?

Багаж – речі, упаковані для перевезення предмети, які не належать до ручної поклажі, розміром більше 60 см х 40 см х 20 см (одночасно за всіма вимірами), а також довгомірні предмети завдовжки більше 150 см та діаметром понад 10 см, які перевозить пасажир . Оплата за такий багаж становить: разовим ("паперовим") квитком - 10 грн., а придбаний безконтактно (через QR-код) - 8 грн. 50 коп.

Для чого ручна поклажа?

Ручна поклажа – речі, упаковані для перевезення предмети, розміром до 60 см х 40 см х 20 см, а також довгомірні предмети завдовжки до 150 см та діаметром до 10 см, які перевозить пасажир; до ручної поклажі також відносяться і безоплатно перевозяться пасажиром одна пара лиж, велосипед, дитячі санки, дитячий та інвалідний візок.

Як перевозити багаж?

Оплата проїзду та перевезення багажу здійснюється незалежно від відстані проїзду та ваги багажу згідно з встановленим тарифом.

Неоплачений багаж тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України: придбання у контролера квитка за штрафним тарифом та сплату штрафу за безквитковий проїзд у розмірі, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Пасажир зобов’язаний:
6.3.1.1. Придбати проїзний документ до початку поїздки або у водія, після входу до салону транспортного засобу негайно здійснити валідацію проїзного документа та зберігати його до кінця проїзду.
6.3.1.2. За наміру купити квиток у водія увійти у транспортний засіб тільки через передні двері.
6.3.1.3. Сплачувати за перевезення кожного місця багажу.
6.3.1.4. Пред являти для перевірки документи, які засвідчують право проїзду, на вимогу контролерів, водія та інших осіб, визначених законодавством України.

6.3.1.10. Не розміщувати багаж та ручну поклажу на сидіннях і у місцях, які перешкоджають вільному переміщенню пасажирів вздовж салону, не порушувати громадський порядок.

Пасажирам забороняється:
6.3.2.1. Відволікати увагу водіїв під час руху розмовами, придбанням квитків тощо.
6.3.2.2. Заходити у кабіну водія.
6.3.2.3. Перевозити: вибухонебезпечні, легкозаймисті, отруйні, їдкі речовини з різким запахом та наркотичні речовини; колючі, ріжучі предмети без належної упаковки; вогнепальну зброю без чохлів та дозволів на носіння та зберігання; громіздкий багаж, який заважає проходу по салону іншим пасажирам.
6.3.2.4. Перебувати у салоні транспортного засобу у брудному одязі та провозити багаж, які забруднюють одяг пасажирів, обшивку салону та сидіння.
6.3.2.5. Використовувати аварійне обладнання транспортного засобу без потреби.
6.3.2.6. Смітити у салоні, псувати салон та його обладнання, викидати з транспортного засобу сміття чи інші предмети.

6.3.2.7. Перешкоджати законним діям контролерів під час здійснення ними контролю оплати проїзду.

Пасажир має право:
6.3.3.1. На безпечну, своєчасну та якісну послугу з перевезення.
6.3.3.2. Безоплатно провозити з собою на маршрутах загального користування ручну поклажу, у тому числі дитячий або інвалідний візок, велосипед, одну пару лиж, дитину віком до 7 років без надання їй окремого місця для сидіння, дрібних звірів і птахів у клітках, а також собак у намордниках за наявності поводків та котів.
6.3.3.3. Отримувати від перевізника та організатора перевезень необхідну та достовірну інформацію про умови і порядок руху, надання транспортних послуг та умови оплати проїзду.
6.3.3.4. На компенсацію заподіяної шкоди згідно з законодавством України .