Як повідомив директор Навчально-курсового комбінату ЛКП «Львівелектротранс» Григорій Вархов , навчання першої зареєстрованої групи за професією «Водій тролейбуса» розпочалося 26 жовтня 2018 року, а за професією «Водій трамвая» 3 грудня 2018 року. Ліцензійний обсяг слухачів для навчання за професіями «Водій трамвая», «Водій тролейбуса», зараз становить до 10 учнів за окремою спеціальністю.

«Впродовж 2019 року в Навчально-курсовому комбінаті було зареєстровано 4 навчальні групи: 2-і за професією «Водій трамвая», а 2-і – «Водій тролейбуса». Станом на зараз, в навчальному закладі з підготовки водіїв транспортних засобів категорії «Т» навчаються 2 навчальні групи. Зокрема, за професіями «Водій трамвая» 10 осіб, а «Водій тролейбуса – 9 осіб», – розповідає Григорій Вархов .


Загалом з часу діяльності Навчально-курсового комбінату загальна кількість учнів, які завершили курс навчання за програмою підготовки водіїв категорії «Т», успішно здали іспити в ТСЦ МВС та отримали посвідчення водія відповідної категорії становить:

– 33 слухачі за професією «Водій тролейбуса»;

– 37 слухачів за професією «Водій трамвая».

Варто зазначити, що під час навчання учні (слухачі) отримують стипендію у розмірі 6300 грн. Водії вивчають основи галузевої економіки і підприємництва, правових знань, будову та технічне обладнання електротранспорту, охорону праці, основи експлуатації електротранспорту і правила обслуговування пасажирів, основи безпеки руху, правила дорожнього руху та виконують практичні роботи.

У 2020 році планується збільшити ліцензійний обсяг учнів у навчальних групах за професіями «Водій трамвая» та «Водій тролейбуса», а також змінити навчальну програму у відповідності до нового ДСПТО, після його затвердження. У жовтні-листопаді цього року буде розпочато нові начальні групи за обома професіями.

ЛКП «Львівелектротранс» постійно працює над оновленням рухомого складу. Відтак, нові закуплені трамваї «Електрон» адаптовуються до навчальної їзди. Також навчаємо слухачів їзді на двох майданчиках для початкового водіння тролейбусів і трамваїв.

Прес-служба ЛКП «Львівелектротранс» Ольга Мельник